2024
5.-6. Juuli
Põlvas
E-mail

Kaheteistkümnes Intsikurmu Festival toimub 5.07.-6.07.2024

Intsikurmu Festival tuleb taas. Augustikuu romantilised ööd vahetatakse sellel aastal juulikuise suvesoojusega. Uus aeg, uus festival, vana hea Intsikurmu. “Intsikurmu on alati olnud eripalgelise muusika kohtumispaik,” kommenteeris selle aastast festivali programmijuht Uku Kübar. “Üle 10 aasta on Intsikurmus kokku lavalaudadel käinud ligi 300 erinevat artisti nii meilt kui mujalt. Stiilide küllasusega ning uute tõusvate muusikute ja muusikate kasvulavaks jääb Intsikurmu ka sellel aastal,” lisas Kübar.

Aastast 2013 toimuv Intsikurmu Festival on oma vaimuga puudutanud juba tervet põlvkonda inimesi. Kunsti- ja muusikafestivali nimetatakse hellitavalt ka loovfestivaliks “Metsapark juba ise kutsub nii inimesi, kui kunstnike nii looma, kui avastama. Intsikurmu imede maa annab paljudele Eesti erinevate valdkondade kunstnikele nii inspiratsiooni, kui loomingulise avamise võimalusi, mis alati ja tugevalt puudutab kõiki festivali külastajaid – nii neid, kes nautimas, kui neid, kes loomas, ” avab festivali telgitaguseid üks korraldajatest Silver Roostik.

Käesolevale aastale vaatab Intsikurmu meeskond lootusrikkalt vastu. Kultuurisektorit raputanud muutused viimastel aastatel ei ole jätnud puudutamata ka festivali. Erakordselt keerulised ajad loodetakse jätta seljataha ning minnakse värskete ideedega uute festivalide poole. “Majanduskeskkond meie ümber ei soosi festivale. Aga keda soosib? Aga alati on lihtsam loobuda, kui mitteloobuda. Intsikurmu liigub edasi. Eesti muusikutel peab olema festival, inimestel peab olema võimalik oma vaimu turgutada, kultuur ja kultuursus on Eestlaste südameis ning Kagu-Eesti väärib ühte rahvusvahelist heamuusika festivali,” kommenteeris festivali hetkseisu üks korraldajatest Mihkel Kübar.

Intsikurmu festival toimub sellel aastal 12. korda. Festival on alguse saanud Uue Ajastu Festivalist, mis toimus aastatel 2010-2012. Aastast 2013 koliti Põlva linnaruumist traditsioonidega peopaika Intsikurmu metsaparki. Nende aastate jooksul on festivali külastanud üle 25 000 inimese, korralduses on osalenud üle 500 inimese ning üle 300 artisti nii meilt, kui mujalt on leidnud esinemise paiga just Intsikurmus.

Põlva, imeline väikelinn, ja kogu Kagu-Eesti looduslik kuppelmaastik ootab festivalisõpru sellel aastal 5.07-6.07.