2024
5.-6. Juuli
Põlvas
E-mail

INTSIKURMU FESTIVAL KUULUTAS VÄLJA ESIMESED ESINEJAD

Metsa- ja atmosfäärifestival Intsikurmu rõõmustab sellel aastal festivalisõpru eriilmelise programmiga, mille fookuses on põnevad kodumaised artistid. Kadri Voorand esitleb oma uut albumit, Mari Jürjens astub lavale suure bändiga ning tagasi on Aasta rockalbumi võitnud Elephants From Neptune. Programm täieneb ning põnevaid üllatusi on oodata ka väljastpoolt Eestit. 

“Intsikurmu on alati olnud stiilideülene, üllatusi täis muusika ning heade inimeste kohtumispaik. Traditsiooniline peopaik, kus klassika võib kohtuda popiga ja proge-rock hip-hopiga,” kommenteerib selleaastast muusikavalikut programmijuht Uku Kübar. 

Esimesed kuus avalikustatud artisti on omanäolised ning esindavad erinevaid žanre. Elephants From Neptune esines viimati festivalil 10 aastat tagasi ning on nüüd tagasi oma uue loomingu ning värske energiaga! Eesti alt-indie lipulaev Ouu tähistab tänavu 10. juubelit ning teeb oma debüüdi Intsikurmul. Uue kooslusega Kadri Voorand esitab festivalil suve alguses ilmuvat uut albumit ning Mari Jürjens toob rahva poolt armastatud lood lavale suure bändiga.

Instrumentaal-proge skeenet esindav Karl Petti on olnud Eesti instrumentaalmuusikas tegev üle 10 aasta ning astub festivalil esmakordselt üles omanimelise trioga.Festival kutub tagasi Eesti ühe kõige omanäolisema artisti Kitty Florentine, kes üllatab sel aastal festivalisõpru kaasates oma etteastesse erakordsed valguslahendused ja dekoratsioonid.

Imedemaa Lastekurmu ootab taas kõige nooremaid – fantaasiarikas programm ning loovusest pakatav Lastekurmu ei jäta puudutamata ka suuremaid. Paljude lemmikuks saanud Metsakino naaseb sellel aastal uues kuues. “Metsakino teema on “Vabadus” ning selleaastane kinokava viitab vabadusele eelkõige kui sisemisele väärtusele, mille avaldumise eest vastutab iga püüdja ise.” tutvustab kinoprogrammi kuraator Raigo Saariste.

Koostöös Viljandi Rütmifestivaliga toimuvad Intsikurmul esinevate muusikutega live-jämm sessioonid, mida mängitakse tummfilmidele taustaks. Mälestades legendaarset Intsikurmu sõpra Viktor Kassi, ei puudu festivalilt tema nimeline maleala ning loomulikult on kõikide külastajate rõõmuks toidutänav, kus leiab valiku gurmeest kohaline kohvikuteni.

Intsikurmu festival toimub augustikuu esimesel nädalavahetusel 4.5. augustil 2023 Põlvas. Hoia festivali tegemistel silma peal festivali kodulehel, Facebookis ning Instagramis. Piletid müügil Ticketeris, soodushinnaga passid saadaval 1. maini.