2024
5.-6. Juuli
Põlvas
E-mail

Festivali programm avalik! Lisandus Grammyle nomineeritud Ameerika DJ Todd Terry 

Metsa- ja atmosfäärifestival Intsikurmu avalikustas kogu festivali programmi ning ajakava. Festivalil rõõmustab külalisi lisaks suurepärastele kodumaistele artistidele ka Grammyle nomineeritud Ameerika house – muusika produtsent ja DJ Todd Terry. 

Intsikurmu festival toimub 45. augustil väeka ja erilise atmosfääriga Intsikurmu metsapargis. Paratamatusest räsitud põline looduslik peopaik on avanemas käesoleval aastal uues kuues. Metsapark on jäänud metsapargiks ning maagiline muusika- ja loodussünergia on säilinud.

Festivali korraldaja Mihkel Kübar räägib tänavusest festivalist: “Muusika on Intsikurmu juur ja tüvi, mille ümber kõik muu, mis festivalile vajalik ja omane. Mõtestatud muusika keset metsaparki. Loojate ilust võimalik elamust saada ainult siin ja praegu. Mitte palju ja kõvasti, vaid kvaliteetselt ja maitsekalt. Üleüldise müra taustal pakub Intsikurmu intelligentset olemist, kus stiilideülene programm pakub uudistamist nii melomaanile, kui kõige väiksemale külalisele. Intsikurmu on sõõm värsket õhku ühetaolises maailmas. Meil ei ole piire. Hoiame omasi ja kutsume esinejaid ka kaugemalt.” Käesoleval aastal on au tervitada ürgses metsapargis Grammy nominenti Todd Terry’t ning ainukesed avalikud suvekontserdid leiavad aset just Intsikurmus nii Põhja Konnal, kui Rein Rannapil. Esmakordselt festivali ajaloos laval artist Austraaliast – Crooked Colours.

Kõik pidulised saavad osa ka metsakinost ning väiksematele festivalikülalistele on oma festival — väga hoolikalt valitud programmiga Lastekurmu. Mitte batuut, vaid võrk, mitte plastik kuulid, vaid käbid — Intsikurmu tuletab meelde, et tegelik ja päris mäng saab sündida just sellega, mis loodus ja keskkond pakuvad. Nii lastele, kui vanematele puhas rõõm loodusest.
Mälestades legendaarset Intsikurmu sõpra Viktor Kassi, ei puudu festivalilt tema nimeline maleala ning loomulikult on kõikide külastajate rõõmuks toidutänav, kus leiab valiku gurmeest kohaline kohvikuteni.

Intsikurmu festival toimub augustikuu esimesel nädalavahetusel 4.5. augustil 2023 Põlvas.

Piletid müügil Ticketeris, tänasest on müügil ka päevapassid!