Lasteala

Tegevused Lastekurmul

Põlva kaunist metsapargist leiab sel aastal ka pisikestele mõeldud ala – Lastekurmu. Selles mõnusas metsapõues on end sisse seadnud väikene raamatukogu, lesilad, kuppeltelk, tossupilved, loomenurk, metsavaimud, kiiged ja palju muud põnevat. Siin saab puhata ja mängida, saab avastada ja kõlistad-kolistada. Laia maailma tutvustab ning muid põnevaid tegevusi viib läbi Terveilm.ee. Toimub metsajooga, pillide meisterdamine ja laulumängud, kohaliku metsavaimu disainimine ja palju muud. Ringi käib operaator Kõps, kelle kaamera püüab kõik huvilised lindile ja muudab filmikangelasteks. Esinejad ja kaunid helid ei puudu mitte! Kirju Köök lastekohvik hoolitseb selle eest, et kõht täis ja meel hea oleks. Lisaks on see koht, kus toiduga saab loovalt mängida ja ka ise väikese koka ametit pidada. Smuutirallitame ja supitame, teeme ise makaronitainast ja muud kirjut ning maitsvat. Üllatused ei puudu mitte!

Lasterukurmu on avatud kuni kell 21.00.

PROGRAMM

Reede, 4. august

 • 15.00 Alustame JOOGAGA (Gea Grigorjev, Lastejooga Läänemaal)
 • 15.30 Soenguid pidupäevaks aitab sättida Helen Heinroos Hair
 • 16.00 Lastekurmu asukohta laias maailmas aitab tuvastada Terveilm
 • 16.30 Algab SMUUTIRALLI! Koos Merle Liivakuga suristame valmis raamatust “Lase mind kööki” pärit mõnusa Kelly Sildaru ENERGIASMUUTI ning seejärel vuristame kreemist KOHUPIIMASMUUTIT (smuutikuninganna Eliq Maraniku retsepti toel).
 • 17.00 Hakkame kohalikule metsaelukale kogutud plastikpudelitest kuju kasvatama. (Terveilm)
 • 17.30 Meisterdame ja mängime pille otse lootusest koos Lastetoa telesaatest tuttava Annika Mändmaaga.
 • 18.00 Lähme Intsikurmu metsa põnevale fotojahile (Terveilm ja MTÜ Mondo)
 • 18.30 Pelmeenitegu Kirjus Köögis.
 • 19.20 Mängulised joogavenitused (Gea Grigorjev)
 • 20.00 Muusikalisi muinasjutte oma plaadilt “Täna Olen Laps” esitab Astra Tikas

Kirjus Köögis saab Kniks&Kraaps smuutirattal endale banaani-maasika smuutit vändata.

Laupäev, 5. august

 • 13.30 Põlva Tädi Ruth valmistab kohalikest munadest koduseid pannkooke ja pakub kõrvale kohalikku morssi ja moosi (pannkooke saab osta)
 • 14.00 Loodusest ja loomadest loodud pillihääli tutvustab Lastetoa Annika
 • 14.30 Uueks festivalipäevaks aitab lille lüüa Helen Heinroos Hair
 • 15.30 Kontsert ja miniteater Astraga
 • 16.00 Heidi Hanso (“Minu pere ja muud loomad”) valmistab Kirjus Köögis oma firmarooga
 • 16.30 Põnev fotojaht looduses (Terveilm)
 • 17.00 Öpime ise ajalehtedest uut ilusat paberit tegema, meisterdame kaarte ja soovime häid soove (Terveilm & Örreke)
 • 17.30 Pehmeks kantud särkide maalituba (Terveilm & Humana)
 • 18.30 Lastekurmu mõju laias maailmas aitab mänguliselt mõista Terveilm.
 • 19.30 Laome ja ehime küpsisetorne, et festivalil lõpuks suu mõnusalt magusaks saaks.
 • 20.00 Loore Martma tutvustab oma pilliaardeid ja laulab-mängib koos nendega

Päeva esimeses pooles tegutseb ka filmitiim ning õhtul saab festivali kinolinal näha, keda ja mida kaamera Lastekurmul tabas.

P.S. Kavas võib esineda muudatusi.
P.S.S. Armsate laste eest vastutavad ka Lastekurmul nende head vanemad või lähedased

Kõik töötoad ja kontserdid (kui pole teistsugust märget) on TASUTA!

Lastekurmu väga head sõbrad on: Stabilo, Uuskasutuskeskus, MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud , Humana Estonia, MTÜ Mondo, Örrekse öpitoad, Laserstuudio, KR Stuudio , Rühmitus Nabanemine.

 

 

Toiduala

Nobenapsu baar

Mahemärgiga tunnustatud maitseviin Nobenaps on Eesti käsitööaloholi bränd, kelle esiktooteks on mustasõstra-piparmündi maitseviin, mis on valmistatud kodumaisest mahepiiritusest ja Eestimaal kasvanud mahe toorainest. Nobenapsul on au juba teist aastat järjest olla Intsikurmu Festivali kange alkoholi partneriks, kostitades festivali külastajaid värskendavate ja mõnusate kokteilidega. Nobenaps on ideaalseks komponendiks maitsvatele kokteilidele ja sobib väga hästi kokku ka teiste ägedate toodetega nagu Moe viinavabriku Pipraviin ja Handsa ning Põhjaka astelpajunaps. Kaasates lisaks kange alkoholi väiketootjatele ka ehedad mahlajoogid brändilt Mamm ning valiku käsitöösiidreid- ja õllesid, oleme võtnud eesmärgiks pakkuda erilisi maitseelamusi ja mõnusat olemist Nobenapsu kokteilibaari leboalas kogu festivali vältel.

MAMM mahlajoogid:
MAMM on mahlajookide sari, mis on valmistatud headest Eesti andidest – vaarikas, maasikas, mustsõstar, mustikas, astelpaju, rabarber, kõrvits, pirn, õun jm. Mahlajookide sarjas leidub nii 100% täismahlu kui ka suurema ning väiksema mahlasisaldusega jooke. Retseptid on koostatud põhimõttel, et kõik joogid oleksid maitseküllased ja kohe joodavad. Mamm mahlameistrite joogid viivad Sind tagasi lapsepõlve, vanaema sahvri mahlariiulite vahele, kus leidub vaarikat, musta sõstart, jõhvikat, rabarberit ning muud head-paremat. Mamm– Tõeliste maitsete maailm!

Peninuki siidrid:
Meie Peninukis peame oluliseks, et pruulimine, siidri- ja napsutegu oleks aus. Hindame kõrgelt ehedat ja hingega käsitööd. Meile meeldib, kuidas siinne maa vilja kannab ja aastarütm kõnetab. Tundub õige seda ära kasutada – saadustele pole vaja palju lisada. Tasub vaid õige suund kätte näidata ja vahepeal pai teha. Ega lauluke või loitski liiast ole.
Nii ei lähe vilja enda lugu kaotsi. Pole vaja maitset tugevdada või miskit jama juurde panna, et kauem säiliks ja sära ei tuhmuks – kõike teeb loodus ise. Peninuki siidrid on valmistatud maailma vanimal meetodil, 100% kodumaisest külmpressitud täismahlast. Filtreerimata, pastöriseerimata ja sundkarboniseerimata.

Moe Pipraviin ja Handsa:
Moe Peenviinavabrik ennistab viinapõletamise kunsti meistrite kirge ja lähenemise terviklikkust. Taasavame käsitöösaladusi, mis on aastasadu peitunud viljas ja iga tema tera iseloomutugevuses. Koos viljakasvatajatega kanname edasi Eesti viinavalmistamise mitmekülgselt sügavaid traditsioone. Teeme seda maailma vanuselt teises viinaköögis, Moe peenviinavabrikus, mis asutati Rootsi kuninga Charles XI aegadel, 1688 aastal. intsikurmu muusikafestivalil on esindatud Moe Peenviinavabrikust pärinevad Pipraviin, Handsa ja Gin.

Nespoli veinikoja vein:
Itaalia südames Romagna maakonnas tegutsev Nespoli veinikoda on seadnud eesmärgiks valmistada veine, milles peegeldub Romagna maakonna autentne isikupära ja viinamarjaistanduste terroir. Viljeletakse keskkonnasäästlikku põllumajandust, tootmist toetab taastuvenergia ning kaasaegne tehnoloogiline infrastruktuur. Märkimist väärib, et Nespoli Campodora Albana Secco Romagna vein on esimene valge vein, mis sai kõrgeima kvaliteedikategooria DOCG staatuse Itaalias aastal 1987. Veini aroomis on tunda jasmiiniõlisid ning vihjeid aprikoosidele, virsikutele, ananassile ja tsitruselistele. Lopsaka struktuuriga maitsepalett moodustab harmoonilise tasakaalu veini värske ja erksa karakteriga.

Põhjaka astelpajunaps:
Põhjaka astelpajunapsu tegu sai alguse 2011. aastal, kui Põhjaka mõisa peakelner Silver valmistas esimese 3-liitrise purgitäie napsu. Naps maitses kõigile hästi ja mõjus uudselt. Pärast retsepti ja tehnoloogia täiustamist alustas mõis napsu pakkumist restorani klientidele. 2014. aasta alguseks on Põhjaka mõisa kõrvale Mäekülla kerkinud tunnustatud viinaköök, mis võimaldab napsu toota endiselt käsitööna, aga suuremates kogustes. Astelpajunaps on tugevalt marjase magushapu maitsega keskmiselt kange naps, mille valmistamiseks on kasutatud Eestimaal mahedalt kasvatatud astelpajumarju ja Rakvere ökoloogiliselt puhast rukkipiiritust.

Uma mekk

Uma mekk on Kagu-Eesti kvaliteetse toidu kaubamärk. Intsikurmu festivalil tuleme välja enneolematu Vana Võromaa veganmenüüga, mis koondab erinevaid Uma meki märgiga pärjatud taimseid tooraineid ja tooteid. Pakume tervislikke ja toitvaid suupisteid, sooja toitu ja magusroogi.

 

Teeline Teetelk

Teeline jätkab tuhandete aastate pikkust traditsiooni juua koos inimkonna üht armastatumat jooki. Tee, mida pakume, on kasvanud põlismetsades, selle lehed elavad ja väekad, täis looduse energiat. Valmistame ja serveerime teed kohalolus, avatuses ja austuses. Tihtilugu vastab tee samaga.

 

Kuldmokk

Kuldmokk on lind. Ta on fantaasia, aga just tema maailmas gurmaan elada sooviks. Ta valib hoolega, mida ja kuidas ta sööb, sest elus peab olema head maitset, stiili ja naudingut. Kuna Eesti kliima ei luba igal aastaajal maitsemeele ergutamiseks meelepärast leida, võib teda tihti kohata tiiba ripsutamas Vahemere-äärsetes rannikuvetes. Kuldmokk võib olla ootamatu, nii et hoia oma meeled avatuna kui talle külla tuled!
www.facebook.com/kuldmokk
www.kuldmokk.ee

 

Herbi

Vegan food truck Herbi vurab ringi üle Eesti ja satub ka sel aastal Intsikurmu Festivalile. Herbi pakub head ning põnevat vegan tänavatoitu: pitad, burgerid, wrapid, bataadi friikad jne. Herbi roolis ning köögis on Vegan Restoran V peakokk Mikk Mägi ja teised lahedad tegelased.

 

Renard Coffee Shop

Renard Coffee Shop pakub Intsikurmus parimat specialty kohvi valikut, mis on toodud Põhjamaade väikestest ent tipptasemel käsitööröstikodadest. Eelistame põhjamaiselt heledat rösti, puhtaid ja nüansirohkeid maitseid Lõuna-Ameerika mahedatest pähklistest ja šokolaadistest nootidest kuni Aafrika marjapommideni välja. Peaasi, et kohv oleks kõrge kvaliteediga, südamega kasvatatud ja hingega röstitud.

www.renard.ee

Kodukohvik Tillu

Tillu on pisut boheemlaslik ja suti eklektiline, samas üdini soe ning hubane kodukohvik, mis pakub värskeid saiakesi ja pirukaid, maitsvat kohvi ja teed.

Kokomo

Kokomo on röstikoda Tallinnast, mis pakub imehead kohvi.

Korilase Köök

Korilase Köögi toit on lihtne ja aus, valmistatud suure hoole ja armastusega. Väärtustades puhtaid maitseid, kasutame võimalikult palju kohalikku Eestimaist toorainet – metsast, merelt, põllult. Meie Köök sõltub hooajast ning oma tegemistes tahame olla võimalikult säästlikud, hoides loodust ning kasutades toorainet maksimaalselt.

 

TEXAS Honky Tonk & Cantina

Texas Honky Tonk & Cantina pakub ehedat kogemust Metsikust Läänest koos söögi, joogi ja kõige sinna juurde kuuluvaga.

 

RIIS

RIIS on aasia toidu restoran. Kasutame ainult värsket juurvilja ja väherasvast fileeliha. Tule ja naudi õiget riisi õiges Riisis! Toidud on valinud menüüsse peakokk Kadri Tran. Jätku riisi!

Maestro Leno

Maestro Leno toob Intsikurmule autentsed mehhiko maitsed: kohapeal valmivad hõrgud hautised veise-, sea-, ja kanalihast, säriseb praeliha, mis ühes sibula ja värskete aedviljade, salati ja salsadega leiab koha kõige ehedamas burritos või siis mehhiko stiilis riisiroa juures, täidab kõhtu ja tõstab tuju. Kes lihast ei hooli, saab nautida eriti mõnusalt juustuseid quesadillasid ja ka taimseid burritosid näiteks ubade või hoopis omletiga… või ubade ja omletiga!

 

Noodle Box

Noodles and more.

 

Burger Box

Burgerid, falafel, friikad, kimchi friikad, supp. 50/50 vegan.

 

Hungry Karl

Hungry Karl on toiduauto, mis hindab tooraine värskust ning seetõttu valmistame enamus komponente ise.

www.hungrykarl.ee/catering

Oko Street

OKO pakkis kokku potid-pannid ja grillahju ning tutvustada lõunapoolsetele metsamelomaanidele kargeid põhjamaiseid ja mereäärseid maitseid.

Bite My Bagel

Bite My Bagel toob meie tänavatele miskit, mida siinmail veel kunagi pakutud pole- BAGELID. Bagel ehk meie keeli vesikringel ongi just täpselt kõike seda nagu nimi vihjab. Põneval moel valmistatud saiake, mille vahelt võib leida kõike head ja paremat. Meie menüüst leiab iga kord midagi nii liha-, kala- ja magusasõpradele kuid alati ka miskit mõeldes meie veganitest sõpradele.

Skuup Food

Tervislik, kerge ja tasakaalustatud toit, mis paitab maitsemeeli ja annab suurepärast energiat, et ägedalt elada! Sel suvel leiad kirgliku ja asjaarmastajatest kolmiku – Mirje, Helena ja Jaanika – täpilise ja mündirohelise karavaniga Intsikurmu Festivalil tänavatoidukultuurile värvi andmas.

www.facebook.com/skuupfood

Uulits

Ka kiirtoit võib olla tervislik – pakume värskest kohalikust toorainest kohapeal valmistatud veiselihaburgereid, wrappe ning friikartuleid natukene teises, ehtsas ja tervislikumas võtmes.
Teeme ise kõik majoneesid, kastmed, ketšupid.

www.facebook.com/uulitsrestoran

Jäätisekohvik "JÄÄTIS"

Pakume parimat külma kraami, mida sooja ilmaga soovida oskaks!

 

La Muu

La Muu valmib ainult mahepõllunduslikust toorainest, on valmistatud traditsioonilise Itaalia gelato jäätisemasinaga, ning mis peamine – maitseb naeruväärselt hästi!

 

Siin

Sooja südame ja hoolega valmistatud hommikusöögid, lõunaeined, kvaliteetkohv, värsked mahlad ja smuutid.