2023
4.-5. august
Põlvas
E-mail
Header illustration 1 Header illustration 2
Eelmine

Tommyboy & Typicalflow

Järgmine

Tommyboy ja Typicalflow koostöö sai alguse 2018. aasta augustikuus, kui nad alustasid oma 2020. ilmunud SKETЧИД EP materjali salvestamist. Räpparite suhtlus algas tegelikult juba varem, kui aastal 2015 andis Tommyboy manageeritav plaadileibel Superbandiit Records välja Typicalflow esimese EP Мысли Наизнанку/Inside-Out Thoughts. Muuseas – veel oma EP materjali salvestades, tegid Typicalflow ja Tommyboy koos loo pealkirjaga Igra/Valgus/Beats Valgevene päritolu produtsendi Awlnight albumile More Moments LP, loole lisas skrätšid legendaarne Leedu DJ Mamania.

Meeste stiilid, vaated elule ja muusikaline maitse klappisid algusest peale ning mõlema püüdlused huvitava, omanäolise kõla osas on teinud koostöö sujuvaks. Peale ühist EP-d on kakskeelne duo ilmutanud veel singlitena Iood Ilus on see elu, kus teeb kaasa Valter Soosalu ja Rõõmulaul, milles refrääni osa esitab Tommyboy poeg Johan Tilk.

EP teeb eriliseks veel kakskeelsus, kui varasemalt on Eesti räpparite albumitel venekeelset räppi kohanud külalisartistide näol siis SKETЧИД EP on algusest peale kirjutatud mõlemas keeles. Intsikurmu festivalil esineb duo esmakordselt ja nende showd toetab legendaarne DJ Bandit.