2023
4.-5. august
Põlvas
E-mail
Header illustration 1 Header illustration 2
Eelmine

defunensemble (FI) & Tallinna Uue Muusika Ansambel

Järgmine

Enno Poppe ühe tunni pikkuses teoses 9-le süntesaatorile ja 9-le arvutile ühendab Tallinna Uue Muusika Ansambel oma jõud Soome kaasaegse muusika aktiivseima kollektiivi defunensemble-iga. Üheskoos tuuakse Eesti ettekandele Enno Poppe viimaste aastakümnete värskeim meistriteos “Rundfunk” – mahukas ja kõlaliselt äärmiselt põnev teos.

Sõna “Rundfunk” ise seostub nii muusikute kui ka esinemisega ning on justkui armastusavaldus raadiomeediumile, mis elektrooniliselt genereeritud helide sünnikohana avaldas otsustavat mõju uuele muusikale selle praegusel kujul.

„Rundfunk“’is käsitleb Enno Poppe elektroonilise muusika arheoloogiat, ehitades arvutite abil uuesti üles kas kadunud või raskesti programmeeritavad pillid ning ümber komponeerides 1960-1970. aastatele omast kõla.

Tallinna Uue Muusika Ansambel

  1. Eesti rahvusvahelisim nüüdismuusika ansambel Tallinna Uue Muusika Ansambel (TUMA) on tänaseks kujunenud üheks Põhja- ja Baltimaade juhtivaks kaasaegse muusika tegijaks, kes alustas tegevust aastal 2012.

Ansambel on fikseerimata koosseisuga ja on oma tegevusaastate jooksul toonud kuulajateni hulga teedrajavat nüüdismuusikast, pakkudes kaasaegsetele loojatele väljundit oma loomingu esmaesitamiseks nii kohalikul kui rahvusvahelisel areenil. TUMA on üles astunud mainekatel rahvusvahelistel kaasaegse muusika festivalidel nagu Musikprotokoll Graz, Mixtur Barcelonas, CrossRoads Salzburgis, Ostrava Muusikapäevad, Unerhörte Musik Berliinis, Inner Sound New Arts Bukarestis jpm. Samuti teeb ansambel tihedat koostööd mitmete kodumaiste muusikafestivalidega.

  1. defunensemble

  1. 2009. aastal loodud defunensemble on kiiresti saanud üheks tähtsamaks Soome nüüdismuusikakoosluseks. Ansambli jõuline missioon on kaevuda süstemaatiliselt elektroakustilise muusika maailma. Defunensemble toob Soomes esiettekandele kõige tähtsamat klassikalist ja praegust elektroakustilist repertuaari ning tellib ühtlasi pidevalt viimase aja tehnoloogiat sisaldavaid uusi teoseid.

Koos kunstilise juhi Sami Klemolaga on ansambli kontserdikontseptsioonid osutunud väga uuenduslikeks, ühendades elektroakustilise muusika erinevaid alažanre. defunensemble’i muusikud ja helikujundajad on ühed aktiivsemad isiksused Soome nüüdismuusikamaastikul.

Ansambel on üles astunud arvukatel festivalidel: Tampere biennaal, Time of Music, Musica nova Helsinki, Helsingi Festival, Flow Festival, Klang kontserdiseeria, Cruselli muusikafestival, Põhjamaade muusikapäevad, dOCUMENTA jpt.