2023
4.-5. august
Põlvas
E-mail
Header illustration 1 Header illustration 2

Rein Rannap esitleb kuuel erineval klahvpillil oma uut plaati “Ajasõlmed” ja mängib ka varasemaid teoseid.

Rein Rannpil on suur heameel anda üks, vaid kahest plaadiesitluskontserdist, just Intsikurmu festivalil! Teine kontsert on Tallinnas, oktoobri algul. Rohkem ta neid ei tee, sest küllalt keeruline on selleks kokku laenata ja kohale tuua kuus erinevat klahvpilli. Need pillid on: klaver, ettevalmistatud (nn prepareeritud) klaver, harmoonium, tšelesta, klavessiin ja süntesaator. Korraga muidugi jätkub käsi mängimaks vaid ühel-kahel pilli, kuid esitatu hakkab taaskõlama luuperi ja arvuti abil.

CD-plaat „Ajasõlmed / Time Knots“ väljub vabrikust just enne festivali ja on siin esmakordselt saadaval. LP tootmine on pikaldasem – see valmib alles sügisel. Enamus plaadi lugudest kõlas ka eelmise aasta suvetuuril „Klaver tuleb külla 25“, kuid need on nüüdseks edasi arendatud, ning ka pille ja helikihte on rohkem (salvestus on tehtud on rohkemategi erinevate klahvpillidega, kui neid on laval!).

Lisaks plaadil kõlavale, esitab Rein Rannap valiku oma hitte: “Tantsib klaveril”, “Kellade juubeldamine”, “Kimalase lend”, “Luik”, “Vanaisa polka” jt.

Vaata videost kuidas kõik need pillid koos kõlavad!