2022
5.-6. august
Põlvas
E-mail
Eelmine

Psühhokurmu ja kosmiline disko

Järgmine

Tartu liikumine, uurimiskeskus ja varamu Psühhoteek tegeleb vinüülimaailma, eriti 20. sajandi Ida-Euroopa psühhodisko uurimisega ning on kasutanud selle tutvustamiseks erinevaid platvorme – korraldanud Psühhodiskosid, Psühhovisiooni muusikaloenguid, Psühhodisko konverentse jpm.

Tänavu 26.–27. augustil toimub Tartus järjekorras 8. psühhodisko konverents „Plaadipo(e)eetika“, mis keskendub vinüülplaadimaailma eetikale ning poeetikale. Selle ettevalmistusena tulevad Intsikurmule psühho- ning kosmilise disko ajaloost rääkima Psühhoteegi eestvedaja Ahto Külvet ning Soome kosmilise disko liikumise Overfitting Disco saadik, arhitekt ning Penguin Booksi alt ilmunud raamatu „Saturday Night Forever“ kaasautor Jussi Kantonen, keda on DJ Mag Italia nimetanud ka eurodisco sound’i guruks.

Ahto Külvet ning Jussi Kantonen tutvustavad muusika- ning merch’i-alal laupäeva pärastlõunal publikule psühhodisko ning kosmilise disko sünni- ja arengulugu ning mängivad muusikat vinüülidelt. Lisaks pärastlõunasele muusikalisele loengule on võimalik kuulata Ahto ja Jussi DJ-set’i augustikuuöisel tantsurännakul Intsikurmu Oru laval.

 

Ahto Külvet: dokfilm Psühhoteegist ja Ahto Külvetist: „Muusika, mida ma veel ei tea“ – https://arhiiv.err.ee/vaata/eesti-lood-muusika-mida-ma-veel-ei-tea

Jussi Kantonen: https://soundcloud.com/jussikantonen