2023
4.-5. august
Põlvas
E-mail
Header illustration 1 Header illustration 2

Ouu on värvilise helikeelega indiekollektiiv, mille moodustavad Hyrr Innokent Vainola, Tiit Liblik, Jaan Sinka ja Rihard Niinberg. Bänd sai tuule tiibadesse 2013. aasta Noortebändi konkursilt, kus võitis Publiku Lemmiku preemia ning algas kirev teekond läbi kohaliku muusikaskene.

Aastal 2014 ilmus Ouu esikalbum “Sammalhabe”, mis pakatas joviaalse maiguga indie folgist. Antud helimaastikul aga kaua ei püstiud ning toona viieliikmelisena tegutsenud kollektiivi järgmiseks sammuks oli hoopis esimene ingliskeelne kauamängiv. Aastal 2016 jõudis kuulajateni psühhedeelse popi maiguga “Mango Fetch”, mis viis ansambli esimest korda ka suurematele lavadele nagu Intsikurmu ja Tallinn Music Week ning Positivus Lätis. Samuti pälvis ansambli võõrkeelne debüütplaat kiidusõnu ja positiivseid arvustusi mitmetelt kriitikutelt. Edasine teekond nägi ette ansambli neljaliikmeliseks muutumist, kui bändist lahkus soolokarjääri jahtima lauljatar Rahel Ollisaar.

Neljakesti jõuti aastal 2017 higisest ja võimu täis rokenrollist nõretanud lühialbumini “Papa Solveig”. Seejärel seilati edasi yacht rocki ja kodumaise retropopi lainetele ning aastal 2021 valmis “Saint Froteé”. Ouu kolmas kauamängiv võeti kriitikute poolt taas soojalt vastu ning välja teeniti ka nominatsioon Eesti Muusika Auhinnad 2022 jagamisel Alternatiivalbumi kategoorias. Bänd astus galal lavale ka kodumaise tippansambliga 5MIINUST ning esmaettekandele tuli “missa tegid – remix”, mis on nüüdseks Spotifys kogunud üle 100 000 kuulamise.

Ouu on tänavu tähistamas oma 10. juubelit, pöördudes taaskord tagasi eestikeelsele muusikale ning jõudes oma muusikalistel rännakutel jõudnud viimaks popp-muusikalise haripunktini, kus bänd tunneb end mugavamalt kui kunagi varem. Ouu uue ajastu juhatasid sisse singlit “Värvides” ja “Paslik Kättemaks (+Florian Wahl)” ning leping Warner Music Baltics peresse kuuluva plaadifirmaga Smuuv Records.