2023
4.-5. august
Põlvas
E-mail
Header illustration 1 Header illustration 2

Lonitseera on ausa altpopi ansambel, mis neljast aastast tagasi sündis singer-songwriter projektina, kuid on nüüdseks kasvanud välja täisväärtuslikuks bändiks. Nad pakuvad kuulajatele üllatavaid elamusi teravate laulutekstide ja tundliku koosmänguga. Bändi loomingulise mootori Kaisa Kuslapuu muusika kõneleb uitmõtetest ja liialdatud võrdlustest sündinud jutuka lapse keeles. Kaisa suurimateks mõjutajateks on statsionaarne kruusahunnik tema sünnikodu ees ja eestikeelse levimuusika mõnus atmosfäär, mis on aidanud tal kasvada.

Lonitseera muusikaline lähenemine püüab saavutada muretut, tundlikku ja loomutruud väljendust. Bändi unikaalne helipilt koosneb flöödist, kontrabassist ning jazzilikust klaveriharmooniatest, mis annavad nende muusikale dramaatilise indie-jazz-alt-popi tembli. Nad on suutnud leida oma stiili, mis haarab kuulajaid oma unikaalsuse ja mõjusa kõlapildiga.

Bändi debüütalbum “Tapeet,” mis nägi ilmavalgust aastal 2022, võeti soojalt vastu nii fännide kui ka kriitikute poolt. Plaat pälvis tunnustust ning autasu aasta autorilaulualbumi tiitliga. “Tapeet” kajastab Lonitseera osavust laulukirjutamises, harmooniates ja esitusest tulenevaid emotsioone, mis teevad bändi muusika sügavalt haaravaks. Nende debüütalbum on suurepärane näide bändi ambitsioonidest ja andekusest ning kindlasti pakub see põnevaid avastusi ka kõige nõudlikumatele muusikasõpradele.