2022
5.-6. august
Põlvas
E-mail

Vaata Lastekurmu programmi

Järgmine

Lastekurmu on kõikidele eilsetele, tänastele ja tulevastele lastele loodud Intsikurmu võlumaa, kus kohtuvad head mõtted, loovus ja tegutsemisvabadus!

 

Reede 5. august

 

15:00 Lastekurmu ala avatud, hullamine lubatud!

16:00 Töötuba. Kes siis suvel tööd teha ei tahaks? Meie pakume näiteks käbide kokkukorjamist (sest need tahavad ju pannidele lennata), okste (sest okstest kerkib onn) ja metsaandide kokkukogumist. Hästi vajalik töö, mille saatel on lubatud vilistada, huilata, tantsida ja kõike muud teha, mida suured näiteks oma töö juures teha ei julge.

16:30–18:00 Metsaseid näomaalinguid teeb kunstnik Okeiko.

17:00 Onnid ja jutud. Metsaonnides kogume loodusväge, puhume udujuttu ja kehastume metsarahvaks. Maru Karu kunstistuudio ja Jane Meresmaa-Roos.

17:30–19:30 Kaltsunukkude meisterdamine. Mari Lemet.

18:00 Mets liigutab! Loomingulised ja mängulised liikumistegevused, mis on inspireeritud ümbritsevatest loodusmaterjalidest, metsa helidest ja liikumistest. Kaasa tõmbab Kärt Tõnisson.

19:00 Silver Sepp, Iko ja hullud helid.
Kuulame asjade sisse, ehitame ja avastame enneolematuid pille, otsime muusikat enda ümbert, loome ägedaid kompositsioone ja jämmime.

20:00 Metsapoole muinasjutud. Kerime jutulõnga laiali ja loome laste sõnade jõul metsa ühise muinasjutuvõrgu. Jane Meresmaa-Roos.

21:00 Pidu SiSeMaailma Purjekal. Silver Sepp ja Kärt Tõnisson.

Laupäev 6. august

13:00–16:00 Taimedest tabatud ehted. Valmistame ise ehteid erinevatest metsaandidest. Juhendaja Gea Valner.

14:00–16:00 Metsaseid näomaalinguid teeb kunstnik Okeiko.

15:00–16:30 Metsa mustrid kangastel. Mari Lemet.

16:00 Pillide pillerkaar. Lahedaid helisid ja pille sepistavad Silver Sepp ja Iko.

16:30–18:30 Metsikud metsamaskid. Maru Karu kunstistuudio.

17:00 Mets liigutab! Loomingulised ja mängulised liikumistegevused, mis on inspireeritud ümbritsevatest loodusmaterjalidest, metsa helidest ja liikumistest. Kaasa tõmbab Kärt Tõnisson.

18:00 Loitsud ja laulud. Läbi laulude ja loitsude äratame meie süvakoobastes peituva metsameelsususe. Üheskoos hoiame, kaitseme ja kanname endas metsaelu ja -ilu. Huikame seda üle maa ja ilma! Jane Meresmaa-Roos.

19:00 Metsamaskid ärkavad ellu! Möll puude vahel. Maru Karu ja Jane Meresmaa-Roos.

20:30 Pidu SiSeMaailma Purjekal. Silver Sepp ja Kärt Tõnisson.

Lisaks programmilistele tegevustele on Lastekurmul ootamas vana hea kalavõrgust batuut, millele tuleb sel aastal seltsi lebotatav kummipaat. Veel ootavad rippuv raamatukogu ja laisklemisalad, joonistusete nurk ja isetekkeline näitus, kännukabed ja kännutrullid, metsabuduaar ja metsaköök ja festivali ajal kerkivad onnid. Aa jaa, massaaži saab ka, nii päris kui mängu.