2023
4.-5. august
Põlvas
E-mail
Header illustration 1 Header illustration 2
Eelmine

Kadri Voorand 4

Järgmine

Teie ette astub Kadri Voorand koos armastatud Mihkel Mälgandi, Andre Maakeri ning Ahto Abneriga. Muusika on Voorandilikult ehe, päriseluline ja tunneteküllane. Kõlama saavad heakõlalised laulud, mida saadab vabalennuline esitus, bändi hästitunnetatud kokkumäng ning mõnusat õhulisust lisavad elektroonilised efektid. Stiililisi piire endale ei seata, kokku sulatatakse popi, folgi, jazzi ja isegi roki elemente. Esile pääsevad emotsioon ja omapärased tekstid. Lõviosa kontserdist moodustab Voorandi uus looming, mille küpsetamine neil tundidel just käib.

Särav Kadri Voorand on mitmekülgne vokalist, pianist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud palju heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Tema suhtumine loomingusse on keskmisest märgatavalt vabam, nii on ta aastate lõikes lubanud endale aina uusi žanrilisi suundi ja kollektiive. Ta on soleerinud paljude muusikutega nii Eestis kui ka välismaal ning produtseerinud lisaks arvukatele koostöö albumitele ka ise seitse albumit, millest nelja on tunnustatud Eesti Muusikaauhindadel oma kategooria aasta parimaks,  sh maineka Saksamaa plaadifirma ACT poolt väljaantud “In Duo with Mihkel Mälgand”. Kontsertreisid on teda viinud esinema festivalidele üle maailma, sh Pori Jazz, Jazz Baltica, EFG London Jazz Festival, Cheltenham Jazz Festival, Tampere Jazz Happening, Bejing Nine Gates Jazz Festival jt. 2020. aastal kuulutati Voorand ERRi poolt Aasta Muusikuks ning 2019. a pälvis ta Presidendi Noore Kultuuritegija Preemia. 2017 pärjati ta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti tiitliga.

Mihkel Mälgand on kontrabassi ja basskitarri mängijana nõutud muusik erinevates koosseisudes, tema trumbid on väga hea stiili- ja ansamblitunnetus ning avar tehniline pagas. Jazzkaare peakorraldaja Anne Ermi sõnul on Mälgand ansamblites alati kindel tugi, nõudlik nii enese kui teiste suhtes. Mihkel Mälgand on kuulub praegu ja on kuulunud ka varem paljudesse koosseisudesse. Järgnevas loetelus on välja toodud mõned neist: Kadri Voorand Duo, Estonian Dream Big Band, New Wind Jazz Orchestra, Kruglov & Sooäär Quartet, Tõnu Naissoo Trio, Agan-Viinikainen-Mälgand-Kallio, Raivo Tafenau Band feat. Sergio Bastos, Liina Saar Band, Kristjan Järvi Orchestra, Sven Grünberg Group, Tõnis Mägi, Brian Melvin Quartet, Hedvig Hanson Soul Group, Ramuel Tafenau Band, Tom-Tomm Quintet, Oleg Pissarenko Quartet jt.. Ta on teinud koostööd paljude hinnatud artistidega nagu John Scofield, Randy Brecker, David Liebman, Bob Mintzer, Frank Foster, Dennis Rowland, Kurt Elling, Tim Hagans, John Riley, Dean Brown, Eric Marienthal, Paul Bollenback, Ulf Wakenius, Dee Dee Bridgewater, Shayna Steele, Deborah Brown, Karlheinz Miklin, Tony Porthen ja paljud teised.

Andre Maaker on kitarrist, kes ennast kirjeldab kui loomingulist muusikut ja tundmatut heliloojat. Ta näeb jazzmuusikuks saamist kui individuaalset ja loovat protsessi, kus kool mängib kindlasti suurt rolli, kuid veelgi olulisem on isiklik suhe ja kirg muusikasse ning tahe helidega mänglevalt ümber käia. Stiilimääratlusi vältides nimetab ta ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusika lavadel. Andre Maaker tegutseb sooloartistina ja teeb kaasa ka erinevates muusikakollektiivides, nagu näiteks Bad Habits Trio, Trio Romansid või muusikaline kitarripõnevik Triller koos Ain Agani ja Vaiko Eplikuga. Tema sagedased lavapartnerid on praegusel ajal ka Jaan Sööt, Liisi Koikson ja Sofia Rubina.

Ahto Abner on üks muusikaliselt aktiivsemaid trummareid Eestis, kes on samuti teinud koostööd kõige silmapaistvamate muusikutega rahvusvahelisel tasemel. Nii on ta kaasa teinud ja tegev mitmetes pop- ja jazzprojektides, sh MiaMee, Ewert Sundja, Eda-Ines Etti, Siiri Sisask jt. Ta on käinud kontserditurneedel Norras, Islandil, Rumeenias, Lätis ja Venemaal.