2023
4.-5. august
Põlvas
E-mail
Header illustration 1 Header illustration 2

Todd on üks maailma tuntuimaid tantsumuusika ikoonidest. Peaaegu kaks aastakümmet tantsupõrandate vallutamist on Toddile toonud üha suureneva kvaliteediga produtsioonid.

Auhinnatud DJ/produtsent Todd Terry on olnud tantsumuusika haaratuses alates ajast, mil ta Brooklynis üles kasvades esimest korda Euroopa tantsumuusika plaate kuulama hakkas. Juba tol ajal oli ta vinüülidele pühendunud ja märkas nende lugude erilisust, ning sealt edasi sai tema Todd Terry helimaailm alguse.

1988. aastaks saavutas Todd Terry Suurbritannias ja Euroopas suurt edu ning tema kuulsus hakkas levima ka Ameerika Ühendriikidesse. Lisaks DJ-esinemistele tõi Todd turule oma klassikalised underground lood nagu “A Day In The Life”, “Weekend” ja “Can You Party”, mida avaldas erinevate nimede all nagu Todd Terry Project, House Of Gypsies ja Royal House. Need lood on jäänud ajaloolisteks ja revolutsioonilisteks teosteks.

1990. aastate keskel andis Ministry of Soundi UK plaadifirma välja Todd Terry lugude kogumiku “A Day In The Life”, mis põhjustas tantsupõrandatel suurt elevust. Seejärel sõlmis Todd lepingu Mercury Recordsiga, mis võimaldas tal töötada koos oma lemmiklauljate ja esitajatega. Esimeseks väljalaskeks oli “Keep On Jumpin'”, kus kõlasid võimsad vokaalid superdiivadelt Martha Washilt ja Jocelyn Brownilt, kes lindistasid esmakordselt koos. See lugu sai Ühendkuningriigis popmuusika edetabelis esikümnesse jõudva hittsingliks ning oli ülemaailmne fenomen. Sellele järgnes veel üks hittsingel “Somethin Going On”, mis jõudis Ühendkuningriigis popmuusika edetabelis esikümnesse.

Samal ajal jätkas Todd uuenduslike produtsendi/remiksijana uute suundade avastamist. Tema remiksid SNAPilt, Annie Lennoxilt, George Michaelilt, Bjorkilt ja paljudelt teistelt artistidelt on olnud klubikultuuri ja laiema publiku vahelise silla loomise aluseks. 1995. aastal sai tema remiks Everything But The Girli loost “Missing” ülemaailmseks hitiks, tuues briti duole nende esimese suure edu. Seejärel jõudis ta edetabelitesse veel paljude remiksversioonidega, sh Garbage’ilt (“Stupid Girl”), The Cardigansilt (“Love Fool”), Everything But The Girli loolt (“Wrong”), 10,000 Manicsilt (“More Than This”), Jamiroquailt (“Alright”), The Cardigansilt (“Been It”) ja The Lightning Seedsilt (“You Showed Me”), ning teistelt. Todd produtseeris ka Robin S’i loo “Givin’ You All That I’ve Got” multi-platinaalbumile “Space Jam” heliribale.

INK/Distinctive Recordsi 2005. aasta väljalase “The Todd Terry Trilogy: Past, Present & Future” koos 3 CD ja 10 vinüülplaadiga on inspireerinud nii Todd’i vanu kui ka uusi fänne üle 30 Todd’i klassikalise loo ja 10 uue Todd’i looga. Todd avaldab ka hulgaliselt uusi singleid Blanco y Negro, ElementaryGroup ja Manifesto/Mercury etikettide alt (kes avaldavad 2006. aastal ka “Keep On Jumpin'” ja “Somethin Going On” uuesti). Ministry of Sound on litsentseerinud Philippe B Vs. Todd Terry loo “Can You Feel It (Can You Party)” suurejooneliseks 2006. aasta väljalaskeks, samuti uue versiooni Todd’i klassikalisest loost Royal House “Can You Party”.

2007. aastal avaldas Todd Terry All Stars koostöös Kenny Dope, DJ Sneak, Terry Hunteri ja Tara McDonaldiga singli “Get Down” Strictly Rhythmi plaadifirma alt. See tuline singel oli taasalustatud legendaarsele plaadifirmale esimene tõeline originaalväljalase. 2007. aastal avaldati Todd’i koostatud kogumik “Strictly Todd Terry” Strictly Rhythmi alt. Todd’i mix oli osa sellesse hiljuti käivitatud sarja kuuluvast järjestusest, mille eelnevatel osadel olid Masters at Work ja Tiefschwarz.