2022
5.-6. august
Põlvas
E-mail
Eelmine

Alfa Collective

Järgmine

Alfa Collective on 2017. aastal kokku tulnud jazz-funki ja kunstpopi viljelev ansambel. Bändi eestvedaja Anett Tamm on noor laulja ja helilooja, kelle helikeel on erinevatest mõjutustest kirev, ulatudes progerokist kuni kaasaegse improvisatsioonini.

Alfa Collective alustas ühise helikeele otsinguid debüütalbumit “Canvas” (2018) salvestades. Tänaseks on ansambel suundunud progressiivsematele ja eksperimentaalsematele radadele, segades žanreid julgemalt kui varem ning kombineerides jazzmuusikat elektrooniliselt produtseeritud elementidega. Kosmiliseks tervikuks seotud mõjutusi progerokist kuni electro-jazz’i ja indie-pop’ini kuuleb 2022. aasta märtsis ilmunud lühialbumil “Hello Egg”, mida muusikakriitik Valner Valme on iseloomustanud järgmiselt: “Alfa Collective’i puhul on kõik õige: saundid, produktsioon, meloodiad. Muusika, mis paberil võiks olla kuiv ja pinnapealne, on pandud voolama.” Ansambli muusikale annavad vürtsi haldjalikud vokaalid, mänglevad meloodiad, harmooniline külluslikkus, improvisatoorsed õrnushetked ja tuline kirg rütmiliste väljakutsete vastu.

Alfa Collective’i ridades musitseerivad Anett Tamm (vokaal, klahvpillid, kitarr), Taaniel Pogga (klahvpillid), Johannes Laas (kitarr), Robert Rebane (bass) ja Martin Petermann (löökpillid). Ansambel on esinenud kodumaistel festivalidel Jazzkaar, Tallinn Music Week, Mägede Hääl ja Juu Jääb ning välismaistel festivalidel Athens Technopolis Jazz Festival, Pula Jazz Festival ja NOVUS Music Incubator.