2022
5.-6. august
Põlvas
E-mail

Selle värske helikeelega tantsu-rokki viljeleva popbändi moodustavad laulja Vaidotas Valiukevičius, trummar Robertas Baranauskas ja kitarrist Mantas Banišauskas.

Bänd tuli kokku Vilniuses, Leedus 2014. aastal. Eri esinemiskogemusega bändiliikmed hakkasid kirjutama muusikat, mis vastaks nende maitsele ja uskumustele ning lõid seejuures muusikavideoid, mis kuulutaksid maailmale tähtsaid sõnumeid. THE ROOP võtab sõna sotsiaalteemadel kasutades selleks muusikat, pilte ja teisi meediume. Bändii nimi tuleneb arhailisest ingliskeelsest väljendist to roop, mis tähendab tõlkes häält tõstma, karjuma, suurt müra tegema.

Bänd sai üldsusele tuntuks pärast Leedu 2018. aasta Eurovisiooni eelvõistlusel osalemist looga “Yes, I Do”. Muusikute esteetiline, stiilne ja emotsionaalne esinemine aitas neil kindlustada võistlusel 3. koha.

  1. 2020. aasta Leedu Eurovisiooni eelvõistlusel kogus bändi lugu “On Fire” tohutu fännibaasi üle kogu maailma. Loo videotel on üle 30 miljoni vaatamise ning see number aina suureneb. Kuigi THE ROOP ei saanud pandeemia tõttu tollasel Eurovisioonil osa võtta, võitsid nad ühehäälselt kõige alternatiivsema Eurovisiooni veebivõistluse ja said esikoha Saksa Eurovisiooni TV live showl.

Bänd astus uuesti võistlustulle 2021. aasta Leedu Eurovisiooni eelvõistlusel looga “Discoteque” ning võitis pika puuga žürii- ja telehääletuse. “Discoteque” oli üks publiku lemmikutest, pääses edasi veerandfinaali ning jõudis Rotterdami 2021. aasta Eurovisioonil 8. kohale.