2022
5.-6. august
Põlvas
E-mail

Alternatiivala

Intsikurmu toob tänavu alternatiivalal lavale kõige uuemad ja värskemad artistid

 

Intsikurmu on sünnipäeva puhul loonud sel aastal eraldi alternatiivala programmi, mis seob omavahel visuaalkunsti, performance´i ja uue Eesti muusika.

Fookus on festivalile omaselt muusikal, kuid kahe päeva jooksul on kavas mitmeid ülesastumisi, mis on kindlasti midagi uut ja huvitavat Intsikurmu külastajale.
Alternatiivala rõhk on seinast seina instrumentaalmuusikal ning visuaalsetel kunstidel, mis avaldub installatsioonis, valguses ja liikumises. Festivali programmis on esmakordselt ka blackbox lava, mis koondab Nele Tiidelepp’i ja Henri Särekanno performance’i ja Joel Väli etenduskunstid jpt.

Alternatiivlava programm toob Intsikurmusse tuliuusi koosseise. Programm on kureeritud nii, et artistide stiil ei kordu – laval saab kuulda nii proge, džässi, funki ja punki. Kuulda saab alates räpa-funk’i lipulaevast Kõnts kuni progrepopi viljeleva Neon Firini välja.

“Intsikurmu teeb omapoolse läbilõike uutest ägedatest kollektiividest ning meie eesmärk on rahvast üllatada ja nende playlist’i uute artistidega vürtsitada,” kommenteeris alternatiivala kuraator Andreas Kübar.

Lisaks alternatiivlavale ja blackbox’ile, mis avavad kultuurimaailma erinevaid nurki, on alternatiivalal ka legendaarse Viktor Kassi mälestuseks loodud maleala, kuhu on teretulnud nii alles alustavad mängijad kui ka maleässad.